Menu Zamknij

Trening mięśni dna miednicy

ĆWICZENIA DNA MIEDNICY W NIETRZYMANIU MOCZU

Po analizie wyników przeprowadzonych testów podejmowany jest indywidualnie dobrany trening mięśni dna miednicy. Ćwiczenia prowadzonę są pod ścisłym nadzorem fizjoterapeuty, tak by napinać tylko te mięśnie, które są potrzebne. Oczywiście w miarę uzyskiwanej poprawy zmieniają się ćwiczenia i obciążenie mięśni miednicy.

Mięśnie miednicy mają wyjątkową konstrukcje. Są długostansowcami. Mogą pracować długo bez zmęczenia, dlatego ich trening podlega odpowiednim zasadom, wynikającym z ich budowy.

Popatrzmy na maratończyków, z pewnością jesteśmy zauważyć znaczne różnice w porównaniu do sprinterów. Jesteśmy w stanie wyobrazić sobie, że każdy z nich będzie miał zupełnie inny trening. Maratończyk potrzebuje swoich mięśni na 40 km biegu, a sprinter całą swoją energię spali na dystans100 m. Nie mogą wykonywać tych samych ćwiczeń w czasie treningu, nie da się tych treningów uśrednić.  Każdy z nich potrzebuje zupełnie innych planów treningowych, inaczej rozłożonych obciążeń, innej ilości powtórzeń, innych przerw w treningach.

Trening nietrzymania moczu w naszym centrum rozpoczyna się od dokładnej analizy aktualnego stanu mięśni dna miednicy. Badamy między innymi siłe, wytrzymałość, jakość skurczu tych mięśni. 

Naukowcy z całego świata zajmujący się zdrowiem kobiety szukają „złotej reguły” w tworzeniu planu ćwiczeń. Wiele badań prowadzonych pokazuje, że konieczna jest bardzo precyzyjna instrukcja ilości powtórzeń, siły i długości trwania skurczu, długości przerw, ilości sesji treningowych wykonywanych codziennie, tygodniowo. Konieczne są kontrolne badania w celu określania kolejnych poziomów wytrenowania.

To wszystko możemy określić korzystając z wiedzy naszych partnerów, dostarczających na najnowszych technologii.

 

Centrum Rehabilitacji
Gałuszka & Romanowski
ul. Komorowicka 68
43-300 Bielsko-Biała
33 810 16 14