Centrum Rehabilitacji

Kim jesteśmy?

Centrum Rehabilitacji i Medycyny Ortopedycznej jest placówką rehabilitacyjno-szkoleniową. Codzienna praca z pacjentami, praca szkoleniowa, oraz ciągłe dokształcanie się naszej kadry sprawia że proponowana przez nas rehabilitacja opiera się na najnowszych doniesieniach dotyczących leczenia zaburzeń ogólnie rozumianego układu ruchu.

Centrum powstało w styczniu 2005 roku, jako efekt rozbudowy Gabinetu Rehabilitacji Funkcjonalnej prowadzonego od 1996 roku przez mgr Grzegorza Gałuszkę Instruktora Medycyny Ortopedycznej wg Cyriax’a.

W styczniu 2006 Centrum zostało wzmocnione przez wiedzę i doświadczenie w zakresie rehabilitacji neurologicznej mgr Wojciecha Romanowskiego.

W czym możemy pomóc?

Zdając sobie sprawę jak ważna jest przyczyna zaburzenia rehabilitacja zawsze rozpoczyna się od badania i dopiero na tej podstawie budowany jest plan postępowania usprawniającego. Dzięki stosowaniu międzynarodowych standardów oferowanych przez metody rehabilitacyjne, możemy oferować Państwu wysoki poziom usług rehabilitacyjnych. Nasz zespół oferuje rehabilitacje w zakresie chorób neurologicznych jak również zaburzeń ortopedycznych. Na szczególną uwagę zasługuje ból i jego przyczyny. Dlatego rehabilitacja rozpoczyna się od szczegółowego badania, które ma na celu odnalezienie źródła dolegliwości. W wadach postawy, kiedy krzywi się kręgosłup (skolioza), kiedy stopy ustawiają się do środka należy znaleźć odpowiednie ustawienie, nauczyć pacjenta korygowania pozycji, a później powtarzając wielokrotnie utrwalamy prawidłowe nawyki. Kiedy to konieczne i zawsze wtedy kiedy widzimy zagrożenie szybko postępującego pogorszenia stosujemy wkładki ortopedyczne lub pomagamy dobrać inne konieczne pomoce ortopedyczne. U pacjentów po urazach mózgowo-czaszkowych, udarach niezwykle pomocna staje się neuropsychologia, kiedy problemem pacjenta stają się zaburzenia funkcji poznawczych, a jeśli choroba dotyka również mowy oferujemy neurologopedię. Niekiedy pacjent nie może dojechać do nas ponieważ choroba zmusza go do pozostania w domu organizujemy wizyty rehabilitanta w domu chorego.

Nasz zespół

Skuteczność naszej rehabilitacji zawdzięczamy doskonale wyszkolonej kadrze terapeutycznej stosującej nowoczesne i sprawdzone metody rehabilitacyjne.

W 2012 roku rozszerzyliśmy naszą Centrum Rehabilitacji o działalność edukacyjną. Nasza sala szkoleniowa zapełniła się kursantami Medycyny Ortopedycznej wg Cyriax’a. 

Fizjoterapia

W naszej ofercie znajdują się Medycyna Ortopedyczna wg Cyriax’a dająca wręcz nieograniczone możliwości diagnostyczno-terapeutyczne stawów i otaczających go struktur (takich jak torebka stawowa, mięśnie, więzadła) oraz Terapia Manualna zajmująca się szczegółową diagnostyką i leczeniem dysfunkcji ukałdu ruchu, takich jak m.in.: ograniczenia ruchomości stawów, ból w czasie ruchu, przykurcze mięśni. Wśród oferowanych metod znajduje się również metoda McKenziego – czołowa metoda leczenia bólów kręgosłupa w USA. W pracy neurologicznej  natomiast metoda PNF oraz NDT Bobath są to filary naszej pracy a zarazem jedne z najlepszych metod rehabilitacji dysfunkcji spowodowanych niedomaganiami układu mięśniowo-nerwowego (takich jak udar mózgu czy skrzywienia kręgosłupa – skolioza). Nasze możliwości wspomagane są przez nowoczne technologie międzi innymi Robot Luna czy Wirtualna rzeczywistość VAST.REHAB (o nowoczenych technologiach można przeczytać więcej w zakładce Hi-Tech).

Neurologopedia

 

Niekiedy po uszkodzeniach mózgu konieczna jest praca nad utraconą mową, rozumieniem słów, czytaniem, pisaniem. 

Dlatego nasi pacjenci mają możliwość pracy nad utraconymi funkcjami, między innymi wspomagając się technologicznymi nowościami takimi jak Voca Stim.

Neuropsychologia

W naszym centrum oferujemy pełną diagnostykę i rehabilitację neuropsychologiczną.
 • Przeprowadzamy kompletną diagnostykę neuropsychologiczną przy pomocy specjalnych technik badawczych, testów psychometrycznych oraz prób kliniczno-eksperymentalnych.
 • Prowadzimy analizę prawdopodobnych przyczyn organicznych.
 • Badanie psycholgiczne, po wcześniejszych dokładnych badaniach medycznych, może być podstawą do wykluczenia zmian anatomicznych (organicznych), które wyjaśniałyby istnienie dolegliwości u chorego.
 • Wykonujemy diagnostykę zaburzeń czynnościowych, szukając odpowiedzi na pytanie co wywołuje i podtrzymuje objawy somatyczne.
 • Prowadzenie terapii w sytuacjach nawarstwienia dysfunkcji psychogennej i organicznej np.: „otępienie depresyjne”
 • Rozpoznawanie patomechanizmu dysfunkcji w odniesieniu do kombinacji czynników osobowościowych, sytuacyjnych, zasobów jednostki, charakteru pacjenta.
wiecej o pracy neuropsychologa można przeczytać na stronie Neuropsychologia w zakładce Blog

Sprzęt medyczny / Pomoce ortopedyczne

Aby pomóc Państwu w wyborze odpowiedniego sprzętu medycznego współpracujemy z Firmą BlueMed, która istnieje na rynku od 2003 r. 

Oferujemy Państwu szeroką gamę najwyższej jakości produktów wielu znanych marek producentów sprzętu ortopedycznego. 

W naszej ofercie:

 • ortezy, stabilizatory
 • wózki inwalidzkie aktywne
 • sprzęt dla sportowców
 • łóżka rehabilitacyjne
 • itp. 

Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie wykorzystując swoje wieloletnie doświadczenie w doborze sprzętu . Posiadamy umowy ze wszystkimi oddziałami Narodowego Funduszu Zdrowia na terenie naszego kraju. Pomagamy w zdobyciu dofinansowań MOPS, PCPR oraz różnych fundacji.

Naszym Pacjentom staramy się zapewnić kompleksową pomoc przy realizacji i doborze sprzętu oraz załatwić wszystkie formalności i dofinansowania.